Як вибрати радіатори опалення
Помірно континентальний клімат, який характеризується значними сезонними змінами температури, вимагає встановлення обігріваючих приладів. Ставити камін у кожній кімнаті – досить дорого, тому погляди більшості покупців спрямовані в сторони радіаторів опалення.
Важливі характеристики при виборі пристроїв
1. Вид опалення
Для проживаючих в багатоквартирному будинку необхідно встановлювати прилади, які добре витримують підвищений тиск і гідравлічні удари води. Пов'язано це з циклічною роботою насоса і його різкою активацією. У системі використовується жорстка вода з великим кількістю сольових домішок, тому радіатори опалення виходять з ладу набагато частіше, ніж при самостійному підключенні до котла. Витримати тиск потоку в 10-15 атмосфер і не піддатися швидкої корозії здатний не тільки чавун: біметалічні батареї зі сталевою внутрішністю перевершують його показники, як мінімум в 2 рази.
Що стосується приватного домоволодіння, для транспортування води по двох трубах замкнутого циклу досить тиску не більше 5 атмосфер. Вода подається зі свердловини (колодязя), тому в ній присутні тільки природні солі, значно менш агресивні порівняно з хімічними реагентами центральної системи водопостачання. В якості матеріалу для радіаторів опалення підходять алюміній (низька вартість), сталь, за бажанням – чавун.
2. Продукування тепла
Найбільша тепловіддача − в алюмінію. За ним йде сталевий аналог. Чавун розігрівається повільно, але і охолоджується не швидко. Серед секційних батарей виграє алюміній і біметал. Несекционные пристрої для обігріву приміщень краще ставити сталеві. Тим, кого радіатори опалення з певних причин не влаштовують, пропонуються конвектори. У них тепловіддача регулюється режимом роботи і перевищує інші стаціонарні пристрої.
3. Тривалість експлуатації
Першу позицію рейтингу займає чавун. Гарантований термін експлуатації становить 50 років, однак на практиці вже доведено, що батареї здатні прослужити 100 років і більше. До 25-років готові радувати своєю функціональністю сталеві і біметалічні вироби. Алюміній експлуатується в середньому 15 років, але є радіатори, які гарантовано функціонують і по 20 років.
Якщо говорити про сталеву нутро, такі батареї не люблять дії кисню і після сезонного спуску води з радіаторів можуть покритися іржею. Для носія сумнівної чистоти не підходить і алюміній, який найкраще працює з очищеним носієм.
Монтаж
Радіатори опалення підключають 4-ма способами.
а) Підключення знизу. Якщо немає вертикальної розводки, то теплогенеруюче обладнання вбудовується в розводку під підлогою.
б) Бічний монтаж вибирається, коли теплоносій подається зверху, а йде з батареї вниз.
в) Активація вгорі. Використовується в рідкісних випадках через недостатньо якісного прогріву радіаторів в нижній частині.
г) Діагональне підключення має місце при верхній подачі гарячої води, а відведення виконується вниз і під кутом. Така конструкція зменшує кількість використовуваної води для досягнення потрібної температури радіатора опалення.
Вибір продукції здійснюється і по міжосьовій відстані, що показує лінійний розмір між трубами.
Візуальна привабливість
Трубчасті, секційні або панельні опалювальні прилади будуть відрізнятися оформленням. Дизайнерську «родзинку» отримали в останні роки чавунні батареї. Алюміній порадує кольором і можливістю «вписатися» в будь-який простір. Сталь зуміє вписатися в будь-який інтер'єр і стати не надто помітним в декоративному плані, але корисним пристроєм. Біметалічні аналоги також пристосовують під стилістику приміщення, внісши різноманітність у номенклатурний ряд плавною формою і відсутністю гострих кутів.
Звертаючись в нашу компанію, ви без труба підберете бажані радіатори